Skład kosmetyków, czyli zło w drogerii ;)

Zaczęty przez errata, 19 Wrz 2016, 21:33:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 21:29:00
Tłustą mam stąd problemy z nadpsuwaniem się makijażu..

nie chce być wścibska, ale jaką stosujesz pielęgnację? I jakie kosmetyki do demakijażu? Może za bardzo wysuszasz cerę i ona w efekcie coraz więcej produkuje łoju?

A z astora Mattitude HD miałaś kiedyś? Na mojej tłustej cerze się sprawdza. Tylko niestety podkreśla skórki.

suegro

Też poluję na nowy podkład. Spodobał mi się ten Cliniqe. Obczaję jutro kolory i konsystencję i zgłoszę się do Ciebie, pani errato. :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

W przypadku cery tlustej może się sprawdzić wspomniany przez mike Revlon colour stay, może też być dobry Maybelline Super Stay, Loreala Trumatch, Clinque Even better,

errata

Cytat: suegro w 19 Wrz 2016, 21:37:50
Też poluję na nowy podkład. Spodobał mi się ten Cliniqe. Obczaję jutro kolory i konsystencję i zgłoszę się do Ciebie, pani errato. :)

zapraszam ;)

suegro

errata, miałam dokładnie taką samą myśl odnośnie inki. Że potrzebuje więcej nawilżenia skoro skóra sama się dopomina i radzi jak może. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: suegro w 19 Wrz 2016, 21:39:20
errata, miałam dokładnie taką samą myśl odnośnie inki. Że potrzebuje więcej nawilżenia skoro skóra sama się dopomina i radzi jak może. ;)

tak mi to wygląda.

inkageo

#6
Nie, gdyż walczę też ze zmarszczkami :D Po każdym myciu twarzy mgiełka tonizująca, na noc krem rozjaśniający przebarwienia, który ma też w składzie masło shea (flos lek http://www.floslek.pl/11,pokaz_produkt_lab/297,krem-wybielajacy-przebarwienia.html), po pracy nawilżający krem z kwasem hialuronowym: http://esklep.uzdrowisko-ladek.pl/index.php?route=product/product&path=1&product_id=2

Astora nie testowałam.

Ja bym chciała cały dzień wyglądać tak jak rano w łazience ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Cytat: errata w 19 Wrz 2016, 21:38:09Clinque Even better
Mam na zbyciu. Strasznie ciemny ten najjaśniejszy odcień i ciemnieje na twarzy, miał kryć przebarwienia, a robi to gorzej niż bb garniera.
Imagine there is no hate

errata

inkageo, no dobra, ale gdzie w tym składzie jest to masło shea? hmm

co tam używasz? jaki ma skład? Bo wiesz na opakowaniu to oni różne rzeczy piszą ;)

elve

ja chyba mam jak inka :hmm:

w moim przypadku byłoby najlepiej co kilka godzin zmyć makijaż, by nałożyć krem
rano jest ok, ale po kilku godzinach strefa T jest mocno przetłuszczona, a policzki zaczynają mnie piec i się łuszczyć
tyle że ja mam jeszcze ten trądzik różowaty i w zasadzie to można byłoby sobie wszelkie działania odpuścić bo efekty i tak marne

inkageo

Dodałam tam link.

Na dodatek ja często nakładam maseczki nawilżające, odżywcze. Mam tego zwykle całą szufladę.

U mnie jest dyscyplina. Wracam do domu, zmywam makijaż płynem micelarnym, psik psik mgiełką i krem odżywczy/nawilżający. Później prysznic, żelem domywam resztki dnia i makijażu, znowu psik psik, no i krem na noc. W weekendy się nie maluję, to nawilżający krem na dzień zamiast matującego makijażu.
Imagine there is no hate

errata

#11
flos lek ma kiepski skład, parafina zaraz na początku składu. Do tego konserwanty dość mocne i sporo ich DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate i jeszcze Phenoxyethanol.
Do tego silikon Dimethicone i PEG.

Tego drugiego składu nie widzę.
Niestety niektóre płyny micelarne, też mają kiepskie składy :( Żel do mycia twarzy ma sles lub sls?

To wszystko powoduje nadmierne wysuszanie skóry, która aby się bronic produkuje więcej łoju. Niestety :( Sama to nadal naprawiam, ale jest już dużo lepiej.

suegro

inkageo, jest jeszcze kwestia nawilżania od wewnątrz.
Ale poza tym.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211


inkageo

To jest moja podstawowa pielęgnacja, do tego żel garniera pomarańczowy, ale był pod prysznicem ;)
Cerę miałam zawsze tłustą i zawsze niezadowolenie z makijażu po kilku godzinach.

Na drugim zdjęciu podkład Clinique Even Better odcień Ivory (ten ciemny na górze), na dole L'oreal True Match odcień Ivory ;)
Imagine there is no hate

suegro

errata, otóż to.

W mojej łazience coraz mniej kosmetyków, coraz więcej produktów z kuchni.
Ostatnio używam głownie naturalnych mydeł, oliwy/olejków i octu winnego. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82


inkageo

Su ma tak piękną cerę, że równie dobrze mogłaby nie używać niczego i onieśmielać pudernice :D
Imagine there is no hate

errata

Cytat: aniak1211 w 19 Wrz 2016, 22:12:13
errata,  sprzedajesz kosmetyki?

tak ;)

inkageo, no cóż... Kiepska ta Twoja kolekcja do pielęgnacji ;) Nie ubliżając nikomu. Ziaja niestety nie posiada dobrych składów. Garnier też bez rewelacji.

suegro

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 22:17:10
Su ma tak piękną cerę, że równie dobrze mogłaby nie używać niczego i onieśmielać pudernice :D

Dawno mnie nie widziałaś, koleżanko! :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Kiedyś byłam przez pół roku, a może i dłużej na kosmetykowej diecie, używałam tylko czystego nierafinowanego masła shea i zielonej glinki argiletz do mycia twarzy. Takie ortodoksje już za mną :D
No ale jeżeli istnieje coś cudownego, co zmieni tłustą cerę z przebarwieniami i rozszerzonymi od zawsze porami w buzię niemowlaka, to ja poproszę ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Aha..mój dermatolog uważa, że wymyślam problemy i mam normalną cerę ;)
Imagine there is no hate

aniak1211


suegro

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 22:24:36
No ale jeżeli istnieje coś cudownego, co zmieni tłustą cerę z przebarwieniami i rozszerzonymi od zawsze porami w buzię niemowlaka

Ja sobie wymyśliłam takie coś, za jakiś czas Ci powiem czy działa. ;) tylko to nie kosmetyk. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: suegro w 19 Wrz 2016, 22:14:59
errata, otóż to.

W mojej łazience coraz mniej kosmetyków, coraz więcej produktów z kuchni.
Ostatnio używam głownie naturalnych mydeł, oliwy/olejków i octu winnego. ;)

aż taką purystką kosmetyczną nie jestem ;) Ale zwracam uwagę na składy.

aniak1211, a Ty nie masz urodzin dzisiaj? Jeśli tak to wszystkiego najlepszego! :)

Cytat: inkageo w 19 Wrz 2016, 22:24:36
Kiedyś byłam przez pół roku, a może i dłużej na kosmetykowej diecie, używałam tylko czystego nierafinowanego masła shea i zielonej glinki argiletz do mycia twarzy. Takie ortodoksje już za mną :D

Na takie rzeczy bym nie poszła. Ja lubię kosmetyki.