Polecane plecaki - dla pierwszaka

Zaczęty przez mobka, 02 Lip 2016, 12:23:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

margareta

W tym roku jest mało chętnych do pierwszych klas. Będą fajne, małe klasy, za to w przyszłym roku może być masakra.

Angie

sputnik dlaczego jednak 1 klasa?

kotabma

margareta, u nas malych klas nie będzie. Zosi klasa liczy 25 osob. Na chwile obecna pozostale klasy licza po 24 osoby. Jesli dojdą dzieci jeszcze (a mogą dojść) to beda myśleć jak zrobić większe klasy (ponoc przepisy dopuszczają taka możliwość) niż tworzyć dodatkowa klasę. Wszystko zależy od tego ile dzieci jeszcze dojdzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

doda, ja mam dla Zosi topgala. Dla niej każdy plcal bedzie za duży.
Jej plecak musi być pojemny bo 3 razy w tyg basen bedzie miala i do tego 3 wf
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Daga ma plecak z paso,  wprawdzie jeszcze nie do szkoły, ale typowo szkolny, targa tam dużo i jest jej wygodnie

niewiemjaka

Kota u nas na basen osobny woewk, plecak lub torba
Dzieci zostawiają pkecaki w szkole i idą tylko z samymi basenowyni rzeczami na basen
To jest naprawdę lepsze rozwiązanie
O co dzwigac piorniki i zeszyty na basen
Mieszac to razem wciskać do szafek
O gubieniu   i zapominalskich nie wspomne :)

Kasia

Kota, Michał nosi judogę i worek na wf w plecaki, miesci się :) Nosi w drodze z domu do szkoły, potem judoge zostawia w szafce w szatni i dalej idzie do klasy już z plecakiem i lekkim workiem na wf, który znowu zostawia w klasie.
Jak bedzie jeżdził na basen to plecak z książkami zostawi w szafce w szkole a na basen pojedzie z workiem lub takim malym plecakiem :)

a jakbym miała full pakowac to bym o plecaku z kółkami pomyslała

niewiemjaka

Plecak na pewnomusibyc pakowny, ale basen (recznik, klaki, kąpielówki, okularki, żel) to do worka, po basenie to jest dodatkowo wzystko mokre i cięższe, wiec zostaje w szatni, nikt tego nie nosi po szkole, stroj na wf to jeszcze, bo to lekkie

mobka

Warszawianki, ponowię pytanie, gdzie najlepiej podjechać, żeby na żywo plecaki pooglądać?

niewiemjaka

#34
Mobka ja bylam w sklepie Kleks na Radarowej
Maly ciasny, papierniczy z plecakami, piornikami itp

martullek

mobka, byłam w sklepie Kleks na Ochocie na Radarowej. bardzo duży wybór, ale ceny nieatrakcyjne. poprzymierzaliśmy i zamówiłam na allegro. różnica w cenie bardzo duża.

mamy herlitz midi. oprócz tego, że jest trochę obtarty od spodu, śladów użycia nie widać. Wojtek jest z tych dzieci, które niszczą, a tornister wygląda naprawdę super po tym jednym roku. jeżeli tak będzie dalej, to starczy na trzy lata.

martullek


elve

#37
a mozecie polecic plecak, z usztywnianymi plecami, mieszczacy A4, na niskie dziecko? Ok 35-37cm wysokości

i wazne, bez rysunków z postaciami z bajek/filmów, Majewski ma odpowiednie rozmiary plecaków, ale wzory.... ehhhh, no nie podobały nam się

zwierzatko_mojej_mamy

elve, ja polecam deuter - młody ma, nosi w nim wszystko, pytanie ile tego A4 tam chcesz upchnąć - co prawda na stronie jest też boski dla pierwszoklasistów, ale chyba ich obesrało, bo kosztuje 549 pln  :szok1: :szok1:

https://www.polarsport.pl/deuter/dla-dzieci.html
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

a propos plecaków, wczorja byłam świadkiem dziwnej sceny, jak pani się zatrzymała w galerii przy stoisku takim typu wyspa i coś tam kupowała i stała z chłopaczkiem na oko 3 klasa podstawówki - ten miał plecak w rękach i chcąc spoekojnie coś  obejrzeć odstawił se pod nogi - na co dostał niezła zjebę od mamusi, "podnieś to!!!! ile razy Ci powtarzałam, że nie ma stawiania plecaka na podłodze!!!! jak jeszcze raz zobaczę......!! ", dalszej częsci już nie usłyszałam, co to się stanie, jak jeszcze raz zobaczy, ale o co kaman??? czy ona z byka spadła? w szkole dzieci plecaki to na wieszaczki odkładają? a po szkole idąc na boisko to szukają półek w plenerze?? ludzie to szaleńcy lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Elve a moze poziomy tornister np. lilliputiens.
Maja sporo wzorów.
Golindy Ninka takiego nie ma?

Kasia


elve

dzieciaki mają nowe placaki i Anka chce mieć tez plecak, a nie tornister. Jak wróci ze szkoły to się okaże jak bardzo chce mieć ten pleacak (tzn jak dużo dzieci z klasy ma nowe plecaki) ;)
bo jej tornister spokojnie da radę jeszcze ten rok

margareta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Wrz 2016, 14:03:38a propos plecaków, wczorja byłam świadkiem dziwnej sceny
Jestem w stanie to zrozumieć. Też nigdy nie stawiam plecaka/torby w miejscu gdzie ludzie chodzą np. w środkach komunikacji miejskiej. Czasami widzimy flegmę (sorry) na chodniku, albo kupę psią i mi się zaraz taka wizualizacja tworzy, że ktoś w to wszedł, poniósł dalej i że jak w to miejsce plecak postawię, a potem wezmę na kolana, to będę tą flegmę/kupę miała na sobie. No tak mam niestety i dziecku też mówię żeby nie stawiało na ziemi (ale to nie ja się darłam).

zwierzatko_mojej_mamy

margareta, a klamek i poręczy używasz? czy też trzymadeł w środkach masowego transportu, rurek, do wejścia do autobusu, pociągu? lady dotykasz w sklepie, pieniędzy? idąc Twoim tropem myślenia, to co druga osoba wyciera nos reką i potem tego wsyzstkiego dotyka - jak dotkniesz, masz na sobie - dojście do kupy na kolanach od dna plecaka przez podeszwy innych jest stanowaczo bardziej zawiłe niż do flegmy na dowolnej powierzchni dotykanej rękami ciągle
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

margareta

Jestem tego świdoma i mam obsesje mycia rąk. Bez żelu antybakteryjnego z domu nie wychodzę :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

margareta

Mówiąc flegma mam na myśli to co z ust/płuc pochodzi a nie z nosa. Fuj!

margareta

Można się przyzwyczaić i da się z tym zyć ;)