Koktajle warzywne

Zaczęty przez elve, 22 Cze 2016, 21:50:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

czyli jak zwiększyć ilość warzyw w diecie?

Macie jakieś sprawdzone przepisy? Bez ekstrawagancji, z jak największym prawdopodobieństwem sukcesu ;)

justynaaaa2

doda ja robię bez niczego ew trochę wody lub soku jabłkowego/marchewkowego/selerowego jak mam za gęste składniki
ale jak jest dodana cytryna, pomarańcza, ogórek to często nie trzeba niczym rozcieńczać
ja samych warzywnych nie robię raczej z warzywno owocowe
lubię dorzucić jarmuż, daje ładny zielony kolor :)

elve

chodziło mi o konkretne przepisy ;)

justynaaaa2

elve, znajdź sobie na fb "smoothies koktajle shake" tam wrzucają różne przepisy

ja zawsze walę na oko i improwizuję z tym co akurat mam

szelma

Ja robię smoothie z tego ogólnego przepisu: http://www.nomeatathlete.com/the-perfect-smoothie-formula/ Zazwyczaj tak: banan, kiwi (jeśli mam), mrożony ananas (mój ulubiony, jeśli nie mam, to mrożone truskawki), siemię lniane, szpinak (albo jarmuż), woda kokosowa.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

salsa

elve jest taka s\trona chyba na fejsie już nie pamiętam - zielone koktajle, ja sobie podrukowałam z tego mase przepisów, ale w sumie robię kilka kombinacji na krzyz i żadna chyba nie ejst odzwierciedeleniem dokładnie tego, co tam jest napisane ;)
ja robię na wodzie głownie, czasami na jogurcie greckim zotta

najczęściej jest tak: cały pęczek natki, garść szpinaku, cala cytryna bez skorki (czyli tylko obieram ze skory jak jabłko i cała wrzucam) jedno kiwi, jedno jabłko, kawałeczek imbiru , 4 łyzki siemienia, 2-4 łyzki płatków orkiszowych albo owsianych , woda na oko, chyba około szklanki. czasami łyzka miodu jak wyjdzie mocny kwasior.

miksuje w termomiksie na maxa około 2 minuty, chce mieć pewnośc żeby było super gładkie, nawet peski z kiwi nie zostają w całości ;)

inny: pomidor, papryka, poł cytryny kilka łyzek jogurtu siemię pestki słonecznika, otręby kawałeczek chilli listki bazylii i czasem warto dosolić odrobinkę - też w termomiksie, tez 2 minuty też na maxa


albo : 2 jabłka, grapefruit, siemię + płatki orkiszowe pietruszka, rukola kawałek surowego brokuła woda
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

#6
Szpinak, jabłko, ogórek i natka pietruszki. I woda.
Z owocowych pyszny jest arbuz+pomarancza.
Śniadaniowe: lyżka masła orzechowego/migdalowego, banan, platki owsiane, woda.

wrobelek0403

ja wole owocowe, ewentualnie szpinak na kolor. nie przepadam za sokami wielowarzywnymi, wiec przypuszczam, ze te koktajle to też niekoniecznie mi zasmakują.

Robię takie:
jabłko, kiwi, pomarancza, szpinak, siemie, woda

jablko, ananas, szpinak, woda

truskawki, jogurt lub mleko, bazylia, kiwi, chia lub siemie, ewentualnie mozna też dodac pol banana.

Ostatnio ten "kisiel z chia" zrobiony na mleku z miodem, wanilią i cynamonem miksowałam z truskawkami, wychodziło super geste i smaczne.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

a te koktaile to blendujecie tą pałką do zanurzania w jakimś pojemniku czy macie po prostu taki stojący, do którego się wsypuje i nożyki są na dole na stałe? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Ja mam stojący, bo taka pałka ma za małą moc, żeby zmiksować np. szpinak.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

ja mam kielich do miksera.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

szelma, o, to cenna informacja, bo myślałam, ze tylko się różnią sposobem używania, a coś muszę kupić, bo mam tylko pałkę i nie mam nawet garów do niej sensownych, pomijając blendowanie zup w garze, w którym się gotują, zatem muszę albo stojący albo dokupić pojemników na miksowanie, wysokich mam całkowity brak

a jaką masz moc stojącego?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, prosze o fotę poglądową ;) nie wiem, co to jest kielich do miksera ;) tzn wiem, ale to się z mojej wiedzy nakłada na coś ;) na jaki mikser nakładasz? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

zwierzatko_mojej_mamy, 1100.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

salsa

#14
ja miksuje w termomiksie i wychodzi gładziusieńkie, nawet jak cytryna ma pestki, nawet koktajl z malinami czy truskawkami nie ma  pestek
pałką (nogą) pewnie nie da się zmiksowąc na taka gładkość


Wrobel - dodaj sobie natki do tego - przy takiej ilości owoców nie poczujesz
moja przyjaciółka robi dzieciakom nielubiącym warzyw takie, że daje np. dużo jabłek i pakuje do tego np. ogórka brokuł jarmuż szpinak i oni to pija bo to od tych jabłek jest słodkie jak z owoców.
ja wole takie kwaskowe, nie daje wiec za dużo owoców

ale dziś był owocowy , bo rano miałam truskawy takie chylące się już ku upadkowi, wiec zrobiłam taki: truskawki, arbuz pomidor siemię płatki orkiszowe jogurt - dobre wyszło :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 23 Cze 2016, 11:13:43
zwierzatko_mojej_mamy, 1100.
o maryjanno, to kości chyba nawet miksuje :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Wczesniej miałam taki system: http://www.vandenborre.be/mixer/electrolux-estm-955 - pałkę nakładasz na ten zbiornik i blendujesz, ale to nie miało w ogóle mocy i szpinak wychodził w paskach ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

szelma

zwierzatko_mojej_mamy, kości nie próbowałam, ale ogólnie to tak :D I zupy robi :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

szelma, no ja właśnie pałkę mam inną, a zbiornik inny lol tzn chyba juz ten inny zbiornik też wywaliłam lol czyli tak czy inaczej muszę coś kupić
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

kup cos porządnego i o dużej mocy, inaczej będziesz kląć na to ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

pałkę mam porządną, boschową ;) ale nie miksowałam nią nigdy kości ani szpinaku :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, prosiem bardzo :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

bardzo go lubie, wystarczy wypłukać pod ciepłą wodą i czysty.

Salsa spróbuje :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

jakoś nie moge sie przekonać :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#24
wrobelek0403, a, czyli to jest do jajec + od dupy strony nakładka na miksowanie, w sumie stary patent, pamietam, że moja babcia ze 20 lat temu miała taki, ale on też już miał ze 20 lat ;)

a czy którakolwiek z Was ma takiego multifunkcyjnego robota kuchennego? i do tego te miksery i tak oddzielnie? czy nikt już takich rzeczy nie posiada? (w pytaniu pomijam między innymi salsę, bo wiadomo, co ma i że to robi wszystko :D )
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl