Welonowe szaleństwa;)

Zaczęty przez talula, 02 Lis 2007, 12:23:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

talula

Pamietacie welon Inki?

Ja co nieco pamietam ze starego forum.
Pomyslalam, by zrobić podobnie, bo ceny są przerażające.
Proszę o rady, gdzie szukać materiałów do tego...no i grzebyka..? i moze czegoś jeszcze?;) no i jak to robić, co mam zmierzyć, jesli chce długi welon do sukni z trenem, on ma poza tren wychodzic? no i drugi mniejszy, a moze 2 razem, co lepiej?

Inka, gdybys miala jeszcze raz przez to przejść, nadal robiłabys welon sama?

Znalazłam cos takiego:

http://www.michaels.com/art/online/static?page=ihts_veil&cm_ven=2007MarWeddingPg&cm_ite=Veil)

inkageo

Cytat: "talula19"Inka, gdybys miala jeszcze raz przez to przejść, nadal robiłabys welon sama?
Jasne :) Ja kilka dni przed ślubem zrobiłam sobie drugi welon bez marszczenia (tak jak miała salsa, tylko grzebyk wbity w tiul), ten proces produkcji zajął mi już zupełnie 5 minut :) Złożyłam tiul tak żeby były dwie warstwy, odmierzyłam środek miarką, wbiłam grzebyk i zaokrągliłam rogi nożyczkami :)
Ja sklep z tiulem znalazłam w gazecie ślubnej w dziale reklam.
Tam gdzie kupowałam mój materiał, tiul miał szerokość 3 m, to już starczy na dłuuuugi welon :)
Imagine there is no hate

tachogti

talula19, a na allegro patrzylas? ja to tam obserwuje i mozna trafic fajny i tani  :mrgreen:

Inka a sa juz tiule np z koronka od razu?
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

inkageo

Wytwór własnoręczny ma sens jeżeli podobają Ci się zupełnie proste welony, bez koronek i wykończeń. Plusem jest to, że można pokombinować samemu z różnymi długościami warstw i zobaczyć jak jest najlepiej. W salonie zamawia się trochę w ciemno. Grzebyk kupiłam tam gdzie tiul, kosztował chyba 0,50 gr.. Materiał 2m na 3 m chyba 13 albo 14 zł.

[ Dodano: 02-11-2007, 12:36 ]
Cytat: "tachogti"Inka a sa juz tiule np z koronka od razu?
Oglądałam z bliska welon przyjaciółki szyty we Wrocławiu, on miał przyklejoną klejem taką taśmę koronkową, która była ogólnie brzydko ucięta i z bliska było to widać.. Kupę kasy za to dała.. Te koronkowe taśmy były w sklepie z tiulem, ale to już trochę wyższa szkoła jazdy, chociaż może i żadna filozofia..
Imagine there is no hate

talula

A co z kolorem? czy był taki jak suknia? A moze nie musi, nie znam sie;)
Chciałabym własnie prosty welon mgiełkę, wiec moze bedzie dobrze;)

Ten grzebyk jest plastikowy?

Czyli pierwsza wersja to był welon szyty w takie zakładki a la harmonijka, tak? a drugi zupełnie prosty doczepiony do grzebyka?

inkageo

Kupiłam kremowy tiul i nie odcinał się kolorem od sukni. Ten pierwszy szyłam i marszczyłam, a w drugi zwyczajnie wbiłam plastikowy grzebyk i już nic nie przyszywałam. Trzymał się do oczepin mimo moich rozpuszczonych włosów i silnego wiatru :)
Imagine there is no hate

gioseppe

Cytat: "inkageo"
Oglądałam z bliska welon przyjaciółki szyty we Wrocławiu, on miał przyklejoną klejem taką taśmę koronkową,
są też takie specjalne taśmy z mocnym klejem do podwijania spodni i spódnic Są to wąskie (od 0.5 do 2 cm) pasy w metrażu.
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

tachogti

kurcze to klejenie jakos mi sie nie widzi.... a ja bede iala koronkowe rekawki np w sukience i myslalam ze to by fajnie wygladalo  ;-)
to jeszcze jedno welonowe pytanie:
pod koka na dol tez grzebykiem sie przypina czy jest jakas inna technika?
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

inkageo

Pod koka to wsuwkami, ale efekt dyndającej ścierki wtedy grozi ;)
Imagine there is no hate

asik801

Ja też chciałam robić sobie welon sama, niestety w Warszawie nie dostałam tiulu welonowego w takiej cenie jak Inka, za to co było mi potrzebne (na welon około 3m, bo welon powinien być dłuzszy niż tren, albo tej samej długości) musiałabym zapłacić około 70 zł. Nie wiem dlaczego taka różnica w cenie no ale zrezygnowalam z robienia i zamówilam w Pracowni Welonów Artystycznych i za 100 zł miałam to co chciałam bez szukania. Za taki sam welon w salonie gdzie kupowałam sukienkę musiałabym zapłacić około 400 zł.

talula

Asik, podaj namiar na tę pracownie, chetnie zobacze;)

tachogti

inkageo,  no wasnie efektu dyndajacej sciery chce uniknac i myslalam nawet zeby to jakos na gumce zrobic czy cos...
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

asik801

www.welony.com

Babeczka super, napewno ci doradzi:) Ja byłam baaardzo zadowolona.

Anupka

Hmm.. a mnie sie podoba taki welon, jak na zalaczonym zdjeciu.. zaznaczam, ze podoba mi sie tylko welon ;-) tylko nie jestem pewna, co do tej dlugosci... pewnie jak juz w koncu i kiedys wymysle jaka chce kiecke, to i dlugosc mi jakos wyjdzie. Da rade taki gdzies kupic? czy to jest wlasnie ta "mgielka"?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Tak to jest mgiełka, nie będziesz miała z nią problemu :)
Imagine there is no hate

aniak1211

Cytat: "tachogti"kurcze to klejenie jakos mi sie nie widzi.... a ja bede iala koronkowe rekawki np w sukience i myslalam ze to by fajnie wygladalo  ;-)
to jeszcze jedno welonowe pytanie:
pod koka na dol tez grzebykiem sie przypina czy jest jakas inna technika?


Ja mialam pod kokiem welon przypiety grzebykiem,wspomagany wsowkami,nie wygladal jak przypieta scierka :-D

Pamietam ze fryzjerka ulozyla welon i go spryskala lakierem do wlosow,jeszcze przed przypieciem

Anupka

o, no to fajowo... :-) a ile takie ustrojstwo kosztuje?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Cytat: "asik801"www.welony.com

Babeczka super, napewno ci doradzi:) Ja byłam baaardzo zadowolona.


Dzięki Asik;)
Tylko tam jest adres Pabianice, a ja sądziłam, że Warszawa? mają tu jakis swój punkt?

salsa

ja dostałam welon za darmo wiec nie kosztowało mnie to ani grosza:) w prezencie od salonu:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Nie bój się, kosztował ;) We Flossmannie welonu nie dają za to suknie są tańsze o 150-200 zł :) Oni mają wszystko wykalkulowane ;)
Imagine there is no hate

mobka

Inka, a mogę prosić namiary na miejsce gdzie kupiłaś tiul?

inkageo

Imagine there is no hate

asik801

Dzięki Asik;)
Tylko tam jest adres Pabianice, a ja sądziłam, że Warszawa? mają tu jakis swój punkt?[/quote

Zgadza się to są Pabianice, ja swój welon zamawiałam przez tel. Babeczka dokładnie mnie o wszystko wypytała doradziła. Zrobienie welonu łącznie z przysłaniem trwało tydzień czasu.
Pełan profesjonalizm!!!

kate.zet1

Ja też polecam welony.com - podobnie jak Asik zamawiałam przez telefon - kobieta bardzo miła - welon wyszedł rewelacyjnie (zresztą widać go na zdjęciach). Cena jednak była trochę wyższa - 145zł z kosztami przesyłki, ale warto bo takiego welonu nigdzie bym nie dostała za taka cenę ;-)

talula

OK;) To ja chyba sie skusze ;)
Chyba ze mi coś jeszcze do głowy przyjdzie nowego;)

[ Dodano: 05-11-2007, 09:42 ]
A możecie opisać swoje welony? na zdjęciach są piękne...
Jak ustalić długość welonu? chciałabym długi welon, a raczej chyba dwa... tak, zeby ten dłuższy można było odpiąć, a ten krótszy jakiej długości... do łopatek, do pasa?