oprawa muzyczna mszy

Zaczęty przez elizapj, 18 Paź 2007, 13:46:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

bralyscie kogos dodatkowego ponad organista?
ja sie nie moge zdecydowac pomiedzy skrzypcami a wokalistka. Obu chyba nie chce...wiem wiem skrzypce to moze wyjsc tak mega za powaznie
ale tez chyba bedzie i dobre pod moja placzliwa nature. I jesli bede tak chlipac jak na cywilnym to musi byc myzuka powazna..
ponoc ladna jest w tym naszym kosciele akustyka (nawiedzenia NMP http://www.kosmaty.pl/parafia/parafia.html)
..organista za to ma taki 'plaski' glos...wiec szukam innych rozwiazan...
i nie wiem czy same skrzypce plus organista...
czy organista plus jakas wokalistka...
bo ladne ave maria bym chciala...a jak beda smae skrzypce i organista koscielny...to zaspiewa mi znowu plasko
co prawda, w wykonakiu tego organisty, nie slyszalam przyznam, ale obawiam sie ze nie bedzie nieprzecietne.

jesli mialyscie oprawe, i macie jakies nagranie ze mszy to b prosze o linki!!! bo ja jak niewierny Tomasz, jak nie usysze to nie uwierze, ze ladnie brzmi...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Słyszałaś moją trąbkę na filmiku ślubnym?
Imagine there is no hate

julka

Cytat: "inkageo"Słyszałaś moją trąbkę na filmiku ślubnym?

Inka, a kto nie słyszał? Trąbka był super, szkoda tylko, że tak daleko...

elizapj

Cytat: "inkageo"Słyszałaś moją trąbkę na filmiku ślubnym?
wiem wiem slyszlaam....ale ten moj kosciol jest w sumie maly i sie obawiam ze trabka bedize za glosna...Twoja byla piekna..ale to byl wyzszy i wiekszy koscio..

sta dpomysl na jakis delikatniejszy instrument...
no i do Ave Maria trabka...nie wiem..nie jestem muzykiem...ale chyba nie za bardoz niech mnie skoryguja ci co wiedza...:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

elizapj,
ja miałam organistkę/wokalistkę z koleżanką po fachu. Było super, ludzie myśleli, że to chór.

mika

ja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało

elizapj

Cytat: "zuzia"ja miałam organistkę/wokalistkę z koleżanką po fachu. Było super, ludzie myśleli, że to chór.
mozna gdzies tego via net posluchac? albo na maila przeslac fragmnecik?

[ Dodano: 18-10-2007, 14:18 ]
Cytujja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało
namiar namier pliz:) najlepiej jak maja stronke....i mozna ich posluchac na niej:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Ja miałam flet i skrzypce, fajnie było słychać w małym kościółku :)
I grające zrobiły mi niespodziankę, bo pod koniec zagrały Nightwisha ;-)

elizapj

Cytat: "malutenka5"Ja miałam flet i skrzypce, fajnie było słychać w małym kościółku :)
to sie znow dopytam...mozna tego gdzies via net posluchac?
choc zaraz pewnie tacy muzycy od oprawy muzycznej to ne jezdza po kraju..albo sobei za to slono kaza placic...bo w koncu przyjezdzaliby na 45 min czasu:(
to moze tylko jak ktos cos wie o wawie i okolicach....:(((
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: "elizapj"to sie znow dopytam...mozna tego gdzies via net posluchac?
nie dziś, bo muszę pociąć film ze ślubu i wrzucić na jakieś youtube, czy coś. to grała moja kumpela i siostra męża, obydwie po szkole muzycznej, ale mogę Ci powiedzieć, że flet ze skrzypcami pięknie brzmi.

mika

to jest jeden zespół drugiego wciąż szukam
http://www.warszawa.gospel.com.pl/

[ Dodano: 18-10-2007, 14:55 ]
jest i drugi
http://www.gospelrain.kdm.pl/witamy/index.php

salsa

Cytat: "elizapj"bralyscie kogos dodatkowego ponad organista?

u nas było tak:

skrzypce (razy dwa) wiolonczela i altówka, a do tego gitara i dziewczyna , ktora spiewa

mam cała msze nagrana ale to ejst dvd i nie wiem jak miałabym Ci to udostepnic:)))

przepieknie wyszło, rozpisali na siebie kilka utowrów, w tym na komunie mielismy Louisa Armstronga - Wonderful World.

zaspiewała wszysko obłednie-bo ona ma taki jezzowy. troche jakby murzynski głos:P, troche jak gospell maja

jesli znajdziesz sposob to udostepnie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

5czwartych

fotografowałem w sierpniu w Radomiu ślub Roberta i Agaty - mieli na wejście muzykę z Odysei kosmicznej (kotły + sekcja dęta), potem dęciaki na życzeniach grały standarty jazzowe. dla mnie bomba, goście cały czas podrygiwali i tupali nóżkami. inna rzecz że to trochę kosztowało :(

elizapj

Cytat: "5czwartych"inna rzecz że to trochę kosztowało :(

dzieki, ale...ja juz mam troche dosyc rzeczy kosztownych...wole czasami zrezygnowac zupelnie z pomyslu, niz wybierac pomiedzy: tanim i tandetnym a jakosciowym i drogim. jakos taki sztywny podzial zupelnie sie nie zgadza z moim rozumieniem swiata:( wg mnie istnieja rzeczy we wlasciwej cenie (nieprzesadzone) a jednoczesnie dobre...tylko jakos przy organizacji swojego wesele mam takiego pecha, ze na nie nie wpadam. i mam juz powoli dosc!:(((

2 dni temu wlasnie uslyszalam oferte oprawy za 1500pln.. :roll: .no ja prosze...ale to jest w koncu 45 min pracy...bez takich jaj...:evil:
i nie rozmawialam ze zmarlym pavarottim....
mam lekkiego dola..  :-(

wszystkim wyzej, kt podawali linki, dzieki wielkie...jak wroce do ludzkiego nastroku to sobie poogladam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: "elizapj"ieki wielkie...jak wroce do ludzkiego nastroku to sobie poogladam

a co CI jest?? slad ten nastrój nie-ludzki???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

callja

...
#15
Jak mogę to pomogę, a na pewno postaram się!!!

Proponuję jako "dodatek" do organisty wokal - ale profesjonalny, czyli conajmniej studentkę Akademii Muzycznej. Głos to najpiękniejszy z instrumentów (pod warunkiem, ze o odpowiednim poziomie wykonawstwa), w dopdatku najpełniej niosący treść ceremoni ślubnej - słowa modlitwy za szczęście Młodej Pary. Wlaśnie dlatego też jest najbardziej polecany nawet przez Kościół... Wprawdzie mieszkam daleko od stolycy, ale jesli chodzi o Wawkę - mogę podać namiary na osoby, za których poziom muzyczny własną głową ręczę. Sama jestem zawodowym muzykiem (śpiewaczka wlaśnie   ;) ) i dbam o to, by polecać wylącznie kompetentne osoby... i niekoniecznie żądają one za to bajońskich sum. A o moich "walorach zawodowych" może szczegółowo Maraxela i Adrianna79 opowiedzieć, bo się na Ich ceremonich ciut poprodukowalam wokalnie ;-)  Reklamacji nie odnotowano  :thumbup:

Aha - pomogę tez dobrać rertuar, by muzycy "kitu" Wam nie wciskali, co niestety często ma miejsce...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

5czwartych

Cytat: "elizapj"2 dni temu wlasnie uslyszalam oferte oprawy za 1500pln.

to o czym pisałem kosztowało chyba mniej. studencki z akademii muzycznych -> ten kierunek.

mam6lat

jakby ktos szukał w W-wie to moge polecic
2 młodych chłopaczków (młodszy -to jeszcze dziecko)  fagot+flet
bracia z rodziny adwentystów  - niesamowicie zaangażowani, dorabiają sobie do stypendium....Monika (nasza wrześniowa klientka) mówiła, ze biorą "co łaska" - ale kazdy chyba ma odruch, zeby im dobrze zapłacic - byli swietni;
szczerze - poza pewnym uroczym, pięknym, umięśnionym ;) , uśmiechniętym poznańskim organistą- ci chłopcy jako jedyni zapadli  w mojej pamięci z tegorocznych slubów

adrianna79

Cytat: "callja"Jak mogę to pomogę, a na poewno postaram się  :!:

Proponuję jako "dodatek" do organisty wokal - ale profesjonalny, czyli conajmniej studentkę Akademii Muzycznej. Głos to najpiękniejszy z instrumentów (pod warunkiem, ze o odpowiednim poziomie wykonawstwa), w dopdatku najpełniej niosący treść ceremoni ślubnej - słowa modlitwy za szczęście Młodej Pary. Wlaśnie dlatego też jest najbardziej polecany nawet przez Kościół... Wprawdzie mieszkam daleko od stolycy, ale jesli chodzi o Wawkę - mogę podać namiary na osoby, za których poziom muzyczny własną głową ręczę. Sama jestem zawodowym muzykiem (śpiewaczka wlaśnie  ;-) ) i dbam o to, by polecać wylącznie kompetentne osoby... i niekoniecznie żądają one za to bajońskich sum. A o moich "walorach zawodowych" może szczegółowo Maraxela i Adrianna79 opowiedzieć, bo się na Ich ceremonich ciut poprodukowalam wokalnie ;-)  Reklamacji nie odnotowano :lol:

Aha - pomogę tez dobrać rertuar, by muzycy "kitu" Wam nie wciskali, co niestety często ma miejsce...

zgadzam sie z callja bo to wlasnie ona upiekszyla nasza uroczystosc w kosciele.... bardzo polecam callja.. na pewno maraxela pode mna sie podpisze... nasi amerykanscy gosci do tej pory wspominaja anielski glos callji... bez niej nasz slub nie byly tak wyjatkowy... tak wiec jezeli mozna, to inwestujcie w glos ludzki.. bo naprawde warto :-)!!!!

[ Dodano: 19-10-2007, 02:26 ]
Cytat: "5czwartych"fotografowałem w sierpniu w Radomiu ślub Roberta i Agaty - mieli na wejście muzykę z Odysei kosmicznej (kotły + sekcja dęta), potem dęciaki na życzeniach grały standarty jazzowe. dla mnie bomba, goście cały czas podrygiwali i tupali nóżkami. inna rzecz że to trochę kosztowało :(

ja bardzo chcialam miec canon d zagrany jak moj narzeczony i rodzice wchodzili do kosciola.. jednak nasz organista nie chcial sie zgodzic bo to nie miala znaczenia liturgicznego... a tutaj byla grana muzyka z Odysei kosmicznej, jakbym wiedziala, to by w tamtym kosciele wyszla za maz :-).. biedna callja tyle prosila tego organiste zeby zagral canon a on sie uparl i nie.. to bylo jedyne moje marzenie zwiazane ze slubem ktore sie nie spelnilo.... moze sie spelni na slubie moich dzieci :-)...

elizapj

Cytat: "callja"jesli chodzi o Wawkę - mogę podać namiary na osoby, za których poziom muzyczny własną głową ręczę. Sama jestem zawodowym muzykiem (śpiewaczka wlaśnie  ;-) )
super, dzieki:) odpisuje dopiero dzis bo bylam tak wkurz...na tamta oferte 1500 pln....i przez kilka dni nie chchialm w ole myslec o temacie.
te namiary to na pw? czy moze te osoby mozna gdzies w necie posluchac? pytam czyw necie bo ja juz jutro (po oddaniu oglosu) wylatuje i nie wiem kiedy znow bedzie...:( wiec pozostaje mi sluchanie nie na zywo

[ Dodano: 20-10-2007, 13:25 ]
Cytat: "callja"A o moich "walorach zawodowych" może szczegółowo Maraxela i Adrianna79 opowiedzieć, bo się na Ich ceremonich ciut poprodukowalam wokalnie
a Wy dziewczyny, Maraxela i Adrianna79 macie jakies nagrania z tych swoich mszy? (takie co by sie dalo mailem przeslac?):) i czy Wasze koscioly byly duze i wysokie?
pytam, bo akurat nie bylam nigdy na slubie gdzie byl wokal...i troche sie obawiam czy (z calym szacunkiem do wszystkich wykonwacow!) czy taki wokal w malym kosciele to nie za duzo?:( bo kobiecy glos jest przeciez zazwyczaj b wysoki....w dobrej akustyce sie niesie...i nie potrafie sobie wyobrazic jak to brzmi i czy dobrze?
i poniewaz nigdy nie bylam na takim slubie z wokalem..moge mowic tylko o tym co mi sie wydaje. Dodatkowo, w tym kosc, w kt sie pobieramy tez nigdy nie slyszalam zadnego akompaniamentu (jedynie glos organisty plus organy) ....wiec zaczynam sie zastanawiac czy czasem po prostu moze do takiego niewielkiego kosciola nie pasuje?
Z kim bym z tej branzy nie rozmawialy wszyscy mi mowia, ze to co oni oferuja pasuje...trabki, skrzypce, operowy spiew...no ja rozumiem, ze kazdy jest dzis swoim menadzerem i nie powie mi, ze jego uslugi nie pasuja haha...ale skoro nie bylo mi dane zadnego wykonania muzycznego tam slyszec...to tak sie dopytuje o te filmiki...bo jedynie jakbym uslyszala moglabym sie przekonac:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

moj kosciol byl dosyc duzy - cos w rodzaju katedry. niestety nie mam plytki z wesela, bo fil dopiero sie robi i mam go dostac w przyszlym roku. ja zaklepalam callje bez przesluchania jej plyty etc. z samego e-mail'a wydawala mi sie profesjonalistka. tylko wedlug mnie sam organista sie nie sprawdzil, bo nie chcial zagrac utworu na ktorym mi bardzo zalezalo - troche sprawiajac mi zawod bo jedyne marzenie jakie mialam zwiazane z tym slubem to uslyszec candon d w czasie kiedy jason i jego i moi rodzice wchodzili do kosciola - sama biedna callja prowadzila petraktacje z nim ale on ugiecie nie chcial sie zgodzic - nie wiem dlaczego.. mowil ze to nie ma zadnego znaczenie liturgicznego.. ale przeciez ja chcialam zeby ten utwor byl grany przed rozpoczeciem mszy.. wiec zanim cokolwiek bedziesz ustalac pod wzgledem muzycznym skontaktuj sie ze swoim organista... bo on moze nie zgodzic sie na pewne elementy.

callja

#21
Eliza -
co do "wpasowania się" wokalisty do warunków danego kościoła, wszystko zależy od akustyki konkretnego wnętrza. Profesjonalny wokalista potrafi to zrobić, i zadba, by dźwięk nie rozsadził stropu kościoła  ;) Poza tym - śpiew zwany (potocznie i dość nieprecyzyjnie) "operowym" obywa się bez mikrofonu, więc nie ma mowy o trzaskających mikrofonach i przesterowujących się wzmacniaczach. Mogę podać Ci na priv maila do dziewczyny, za której poziom wokalny własną głową ręczę; to moja dobra koleżanka po fachu - aktualnie przebywa na stypendium w konserwatorium w Marsylii, i jeśli sama będzie w tym czasie niedostępna w Polsce, poda namiary na KOMPETENTNE zastępstwo. Co do materiałów dźwiękowych - rozumiem obawy Młodych Par, i zawsze przychodzę na spotkanie z ewentualnymi "klientami" z plikiem nagrań CD (nagrania mojego głosu, nagrania proponowanego repertuaru etc.). Zawsze też proszę o kontakt z organistą, bo miejscowy niekumaty klawiszoklep-samouk (oj, dużo takich "grywa" po kościołach, niestety!!) potrafi zniweczyć W CAŁOŚCI wysiłek śpiewaka. Niestety. MP3 jeszcze nie wysyłałam, zreszta za wiele ich nie mam - aktualnie myślę o stworzeniu swojej strony internetowej; taka wizytówka  ;)
Obawy Młodych co do ksztaltu ceremonii i jej umuzycznienia bywają czasami oryginalne - że będzie "za głośno", "za wesoło", "za skromnie", "za smutno", że "ciocia Mania się zgorszy" etc. (cytuję!). Staram się wtedy zaprosić ich na mój koncert  (np. w kościelnym wnętrzu) lub też śpiewany przeze mnie ślub innej pary - by posłuchali, pomyśleli, rozważyli; zwykle obawy się wówczas rozwiewają. Raz jedyny tylko zdarzyło się, że Panna Młoda uznała że "śpiewam zbyt uroczyście" i w efekcie jej ślub "ośpiewywała" 13-letnia dziewczynka z kółka piosenkarskiego w domu kultury :o No cóż, "de gustibus"... Inna para kaloszy, że na gwiazdy kościelnych chórów "cantores emeritores" czy zachwycone sobą panienki z oazowych scholek mam sporą gulę - co ja się z takimi i z prezentowaną przez nich żenadą artystyczną (mikrofony, gitarki i grzechotki + bębenek jeszcze) naużerałam, to moje...   >:D >:( >:D >:( >:D
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

elizapj

Cytat: "callja"Mogę podać Ci na priv maila do dziewczyny, za której poziom wokalny własną głową ręczę; to moja dobra koleżanka po fachu - aktualnie przebywa na stypendium w konserwatorium w Marsylii, i jeśli sama będzie w tym czasie niedostępna w Polsce, poda namiary na KOMPETENTNE zastępstwo. (...)
dzieki, w takim razie poprosze:) skoro wszyscy tak zgodnie mowia, ze glos lepszy niz jakis instrument:) (w syt jak sie chce wybrac tylko 1)
Cytat: "callja"Co do materiałów dźwiękowych - rozumiem obawy Młodych Par, i zawsze przychodzę na spotkanie z ewentualnymi "klientami" z plikiem nagrań CD (nagrania mojego głosu, nagrania proponowanego repertuaru etc.).
dzieki za zrozumienie:) tu naprawde nie chodzi w watpienie w czyjas fachowosc...tylko o to czy ten czyjs talent akurat bedzie pasowal do wyobrazonej koncepcji slubu...nie to zeby ta moja koncepcja byla jakos juz sztywnie zaprojektowana i zamknieta...ale czesto zdaje sobie sprawe z tego, ze jednak jakis jej zarys mam, najczesciej wlasnie wtedy jak mi ktos cos proponje na co sie lekko krzywie;) np...ta oferta za 1500 powiedziala ze spiewa nie na chorze tylko w w nawie bocznej lub tuz obok oltarza...i w tym momencie zdalam sobie sprawe, ze czegos takiego nie chce...bo za bardzo kojarzyo mi sie to z koncertem..a nie z oprawa muzyczna, kt jednak bardziej przewiduje jako mile i uczuciowe tlo muzyczne...

[ Dodano: 20-10-2007, 21:13 ]
Cytat: "adrianna79"nie chcial zagrac utworu na ktorym mi bardzo zalezalo - troche sprawiajac mi zawod bo jedyne marzenie jakie mialam zwiazane z tym slubem to uslyszec candon d w czasie kiedy jason i jego i moi rodzice wchodzili do kosciola
hmh...to az dziwne, nie to ze trudno o trudnych ludzi:)...ja tego utwory znazwy nie znalam..i sobie dopiero znalazlam teraz...brzmi calkiem - jak na moje laickei ucho - przystpeny i sluszny na msze....
http://zespolmuzykibarokowejveloce.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvMTQzMCx1dHdvciw2MzUyLmh0bWw/a29MaW1pdD0xMCZrb1dpZG9rPXdjaWVjaWEma29Tb3J0b3dhbmllPW5hanN0YXJzenkma29TdGFydD0xMA==
szkoda..mam nadzieje ze sobie go jakos na przyjeciu weselnym posluchaliscie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#23
Czy ta panna "od 1500 zł" to przypadkiem nie Rosjanka?? Co to ma stronkę internetową z nader skąpą oferta utworów "ślubnych"?? Zetknęłam się z wiadomościami, że panoszy się takowa po Wawce, gwiazduje, kaprysi, na ceremonii musi ją być widac nawet bardziej niż Pannę Młodą (choćby to śpiewanie pod ołtarzem - totalna pomyłka!!), i jeszcze kaski żąda odpowiedniej... nie ma to jak mieć tupet i cudowne mniemanie o sobie  :ranting:
Śpiew na liturgii jest modlitwą, i na niej zatem winien się skupić, ją wyrażać - z celebracją własnej osoby zapraszamy "w inne okoliczności przyrody", grrrrrrr  >:D >:D >:D


Namiary na moja koleżankę już idą na priv.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

elizapj

Cytat: "callja"Czy ta panna "od 1500 zł" to przypadkiem nie Rosjanka??
hmh...jednak swiat jest maly....ano nia jest...
choc jesli chodzi o dalsze jej cechy nie powiedzialabym zeby byla przesadnie jakas tam negatywna...
jedyne co uwazam, to ze nierozsadna
bo ja rozumiem, ze ceni swoj talent i sie powaza
ale przesadza z cena...no i z tym staniem z przodu....a nie na chorze
to byly te 2 jedyne sprawy, kt mnie zrazily...reszta jej osoby byla mila:) jednak te 2 wystarczyly bym sie na nie nie zdecydowala..no i bym sie stala bardziej podejrzliwa do calego pomyslu
zeby bylo smieszniej ponoc gra na slubie godz przed naszym, wlasnie w naszym kosc...wiec siak czy owak sie z nia spotkam;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login