Mamuśki, pomóżcie stworzyć wyprawkę dla dziecka!

Zaczęty przez twinnie77, 11 Lut 2008, 14:35:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

Ostatnio czytam w internecie różne rzeczy i powoli zaczynam się zastanawiać, jakie rzeczy i ile kupić dla malucha. Nie chodzi mi o te rzeczy do szpitala, bo taki temat już mamy. Co jest potrzebne w pierwszym miesiącu życia dzieciaczka? Mniej więcej jakie rozmiary i ile sztuk?
Mam nadzieję, że doświadczone mamusie dadzą nam tutaj wiele pożytecznych rad. :?:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

twinnie77, trudno chyba tak naprawde powiedziec,bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak duże urodzi się nasze dziecko i jak szybko będzie rosło i przybierało na wadze.
Urodzimy latem więc ja mam zamiar kupić kilkanaście sztuk body w rozmiarach od 0-3 mies(56-62). Kilka  par śpioszków956-62),kaftaniki(56-62).Skarpeti bawełniane lub frote, czapeczki bawełniane,4-5 szt pajacyków bawełnianych lub frote w rozm (56-62)

to znalazłam na necie:Pamiętaj, nie kupuj zbyt wielu rzeczy w małych rozmiarach, czyli 56. Większość ubranek najlepiej zakupić w rozmiarze 62. Lepiej, żeby twój maluch miał ubranka troszeczkę za duże, niż za małe. Dzieci rodzą się duże i na niektóre 56 od razu po urodzeniu są za małe, a przecież maluchy rosną w błyskawicznym tempie.
Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wyprać.

[ Dodano: 11-02-2008, 14:53 ]
http://www.maluchy.pl/porada/192 to znalazłam,może się przyda
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

Kamu, a kiedy zaczynasz zakupy??

Wiem, że tych małych ubranek nie za dużo. Chciałabym się dowiedzieć od brawurki i sweedee, co faktycznie jest najbardziej praktyczne. One mają chyba najnowsze doświadczenia.

Kamu, dzięki za link.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

My mamy chyba troche inaczej ,wydaje mi się że tak jak one urodziły zimą to muszą jednak kupić więcej ciepłych ubranek,my za to kupujemy ubranka letnie.
Ja na razie kupiłam 7 szt body ale to dlatego ze spodobały mi się i były w dobrej cenie.A wyprawkę będę robić tak w maju  ok 7 mies.Pojadę tam gdzie jeżdżę po towar jak będe kupowała większe ilości to mi policzą ceny hurtowe,także wszytko z 1 zamachem łącznie z pościelą.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

nionczka

Ja jako nie-mamuska, ale doswiadczona opiekunka wiem, ze najdluzej uzywa sie ciuszków, ktore maja na metce 18 m-cy. Wiekszosc dzieci zaczyna je uzywac juz od roku i nosza do 2 lat (bo rozmiary lewe i dzieci niewymiarowe :-)) Takze kupilabym raczej malo tych ciuszków na pierwszy etap (tym bardziej, ze jak dziecko tylko lezy nie jest az tak wazne czy spichy sa przydlugie czy nie).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77,  skopiowalam po chamsku ze strony boboland.pl

Ubranka:

- 5 koszulek bawełnianych lub body
- 5 bawełnianych kaftaników
- 5 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski w kroku co ułatwia szybkie,
  a częste w tym czasie przewijanie)
- pajacyki
- 2 pary skarpetek bawełnianych lub buciki bawełniane
- 2 sweterki + spodenki
- czapeczka na dwór (grubość w zależności od pory roku)
- 2 czapeczki bawełniane (po kąpieli)
- rękawiczki bawełniane (zapobiegają bolesnym zadrapaniom)
- kombinezon zimowy jednoczęściowy (opcjonalnie od pory roku)

Spanie:

- Rożek- becik (cieplutko otula malucha już od urodzenia)
- 1 kocyki lekki bawełniany + 1 kocyk cieplejszy (akrylowy lub polarowy)
- łóżeczko +materacyk
- kołderka + poduszeczka + ochraniacz na szczebelki
- poszewki na kołderki (2 komplety na zmianę)
- prześcieradło do łóżeczka, ok. 3 szt.
- 2 ceratki do łóżeczka

Przewijanie:

- Przewijak (na komodę lub nakładany na łóżeczko) + pokrowiec frotte na przewijak
- Chusteczki wilgotne lub waciki bawełniane
- Krem przeciw odparzeniom (np. Sudocrem)
- 5 pieluch flanelowych (po kąpieli, na przewijak, do przytulenia)

Kąpiel i higiena:

- 2 ręczniki kąpielowe z kapturem
- wanienka do kąpieli
- myjka
- bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci
- szczotka do włosów z miękkiego włosia
- termometr do wody
- mydełko dziecięce
- puder
- oliwka dla niemowląt
- sterylne gaziki
- spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
- sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska
- waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu.
- aspirator do noska z filterkami lub gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa

Karmienie:

- butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie (w rezerwie gdyby okazało się, że są problemy z laktacją)
- podgrzewacz do pokarmu (warunek jak wyżej, można więc dokupić gdy sprawa się wyklaruje)
- sterylizator do butelek (warunek jak wyżej)
- zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków (warunek jak wyżej)
- termoopakowanie (jak wyżej)

Pozostałe rzeczy:

- wózek (pamiętaj o folii przeciwdeszczowej i moskitierze przeciwko owadom).
- jeśli masz samochód musisz zakupić fotelik samochodowy odpowiedni do wieku i wagi dziecka
- proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha

Lista rzeczy potrzebnych świeżo upieczonej mamie:

- biustonosz do karmienia
- wkładki laktacyjne
- laktator/odciągacz pokarmu
- podkłady higieniczne
- majteczki jednorazowe
- zioła na laktację o ile w zamiarze jest karmienie piersią
- koszulka rozpinana lub z rozcięciami na piersiach do karmienia piersią
- płyn do higieny intymnej (najlepiej z dodatkiem typu nagietek)

DODATKI różne ułatwiające życie

- śpiworek, zapobiegający odkrywaniu, dzięki czemu dziecku w trakcie spania jest cieplutko.
- podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe (szalenie przydatne w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka, możemy wówczas przewijać bez  obawy o czyjąś kanapę)
- jeśli karmimy malucha mlekiem modyfikowanym to polecamy pudełko na pokarm, w który mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. Dzięki temu nie zabieramy całej puszki mleka tylko mały pojemniczek.
- termometr do pomiaru temperatury ciała (przy niemowlaku najlepiej zainwestować i zakupić termometr z jednosekundowym pomiarem w uchu lub na czole), będziecie błogosławić ten wynalazek J
- Mini butelka ze smoczkiem lub specjalna łyżeczka do podawania lekarstw.
- Niania elektroniczna, przydatna szczególnie gdy dziecko śpi w innym pokoju niż rodzice, gdy dom jest duży lub posiadacie ogródek w którym dziecko może spać chronione przez „nianię”.
- Poduszka do karmienia piersią, bardzo wygodny gadżet dla mamy

[ Dodano: 11-02-2008, 16:41 ]
a tutaj z www.rodzicpoludzku.pl

Pierwsze ubranka

   *body z długim i krótkim rękawkiem - ok. 5. sztuk. Zwróć uwagę, by otwór na głowę był odpowiednio duży, tak, by nie trzeba było przeciskać jej na siłę. Body jest wygodne, ponieważ zapięcie na dole uniemożliwia odsłonięcie gołych plecków. Alternatywą dla body mogą być zawiązywane z boku koszulki (z krótkim rękawem).
   * kaftaniki (z długim rękawem) zawiązywane z boku - od 4 do 6 sztuk
   * śpioszki - 3 sztuki
   * czapeczki - 2 cienkie i 1 cieplejsza
   *pajacyki - 2- 4 sztuki. Jest to jednoczęściowe ubranie wierzchnie (z długim rękawem), odpinane w pupie tak, aby do zmiany pieluszki nie trzeba go zdejmować.
   * cieplejsze pajacyki - ok. 2 sztuki
   * skarpetki - 2-3 sztuki. Zwróć uwagę, by nie miały obcisłych gumek.
   * sweterki lub bluzy zapinane z przodu - 2 sztuki
   *ciepły kombinezon, jeżeli dziecko urodzone jest jesienią lub zimą, albo cienki kombinezon bawełniany dla "letnich" maluchów

Do zimowych spacerów potrzebować będziemy także: rękawiczek; ciepłego śpiworka; ciepłej czapki. Do letnich spacerów natomiast potrzebna jest cienka czapka z daszkiem.
Pamiętaj, że najmniejszym możliwym rozmiarem dostępnym na rynku jest rozmiar 56. Nie kupuj jednak zbyt wielu małych rzeczy, bo dziecko szybko wyrośnie i nie zdąży zużyć wszystkich "kreacji".

Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte, z niewielką najwyżej domieszką elastiku. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wygotować.

Rzeczy do spania, spacerów i werandowania dziecka

   * kocyki - 2 cienkie i 1 cieplejszy
   * poszewki na kocyki - 2- 3 sztuki
   * prześcieradełka -do wózka i łóżeczka (np. praktyczne frotte z gumkami) - 2-3 sztuki
   * śpiwór ciepły do wózka na zimę
   * ceratki do podłożenia pod prześcieradło - 2 sztuki
   * pieluszki bawełniane - praktyczne do używania jako prześcieradełko, do przykrycia dziecka, gdy jest ciepło, albo do osuszania ciałka po kąpieli.
   *pieluchy tetrowe - ich liczba zależna jest od tego, jaki sposób pieluchowania dziecka wybierasz. Jeżeli używać będziesz pieluch tetrowych, potrzebujesz ich ok. 60 sztuk (zakłada się je bowiem podwójnie). 30 kompletów daje Ci taki komfort, że nie musisz prać ich częściej niż raz na dwa dni. Jeżeli będziesz używać pieluszek jednorazowych, zaopatrz się w ok. 10 sztuk - będą przydatne do podłożenia jako prześcieradełko przy przewijaniu malucha lub do wycierania buzi.

Noworodek do spania nie potrzebuje poduszki ani kołdry. Płaskiej poduszki zaczynamy używać, gdy malec opanuje swobodnie umiejętność przewracania się z brzucha na plecy (ok. 5. miesiąca życia). Gdy w pomieszczeniu jest chłodno, wystarczy przykryć dziecko dodatkowym (lub cieplejszym) kocykiem. Nie ma także potrzeby różnicowania sposobu ubierania w ciągu dnia i w nocy.



Kosmetyki i przybory toaletowe

Kosmetyki powinny być przede wszystkim jak najprostsze i w małej ilości. Nowości wprowadzaj ostrożnie, żeby móc zaobserwować ewentualną reakcję alergiczną. Wybieraj kosmetyki bez dodatków zapachowych i barwników. Zaopatrz się w:

   * nie perfumowane mydełko dla niemowląt Najlepiej żeby pH wynosiło ok.5,5. Zwróć uwagę, czy posiada atest PZH.
   * waciki (przydatne do przemywania oczu, okolic krocza)
   * gaziki
   * pałeczki do czyszczenia uszu i noska
   * myjki - 2-3 sztuki
     Nie używamy gąbki, ponieważ nie można jej zdezynfekować.
   * miękka szczotka - z naturalnego lub sztucznego włosia
   * nożyczki do paznokci (z zaokrąglonymi końcami)
   *środek do natłuszczania skóry dziecka - może być to oliwka do pielęgnacji niemowląt. Jeżeli dziecko ma tendencję do przesuszania się skóry, lepiej natłuszczać ją parafiną. Dobrze natłuszcza, a także działa odżywczo na skórę oliwka z oliwek (z pierwszego tłoczenia), jak również linomag w płynie.
   * tłusty krem do pupy - np. z dodatkiem cynku
   * bawełniana pielucha, a w późniejszym okresie ręcznik frotte do osuszania dziecka po kąpieli
   * niealergizujący proszek do prania (lub płatki mydlane)

Sprzęty codziennego użytku

   *łóżeczko - zwróć uwagę, czy ma wyjmowane szczebelki (przyda się to w późniejszym okresie) i czy ma regulowaną głębokość. W pierwszym okresie życia noworodek może spać w koszyku.
   * wanienka plastikowa
   * termometr do mierzenia temperatury wody.
   *wózek głęboki - powinien zawierać wyjmowaną przenośną gondolkę, folię przeciwdeszczową oraz parasolkę. Najpraktyczniejszy jest wózek wielofunkcyjny, z którego można zrobić spacerówkę, gdy dziecko zacznie siedzieć. Ważne, by nie miał zbyt małych kółek - trudno go wtedy prowadzić.
   *nosidełko - przeznaczone do noszenia dziecka z przodu, ze sztywną podpórką pod plecy i głowę dziecka.
   *torba podręczna - będziesz w niej stale miała "zestaw SOS" do przewinięcia i ew. przebrania maluszka poza domem.
   * fotelik samochodowy spełniający parametry bezpieczeństwa.

Apteczka

   *70-procentowy spirytus do przemywania pępka (potrzebne będą też gaziki lub patyczki jednorazowe).
   *gencjana - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka).
   *rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin).
   *sól fizjologiczna - do płukania oczek w przypadku ropienia lub noska, gdyby zdarzył się katar.
   *maść nagietkowa - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki.
   *paracetamol (w czopkach, dawka 50 lub 80 mg, lub w syropie). Preparat potrzebny w razie gorączki. Pamiętaj, że każda gorączka u noworodka jest bezwzględnym wskazaniem do kontaktu z lekarzem.
   * termometr lekarski.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sweedee

Wrzucam swoje 5 gr do tego, co zwierz ściągnął:

spiryt 95 % nie inny!!!
prześcieradła wystarczą 2 szt., na zmianę
śpiwór do wózka na zimę można se darować i okryć kocem (kocami), ceratki do łóżeczka też, przecież aż tak się nie zleje, ma w końcu pieluchę! :mrgreen:, pokrowiec frotte na przewijak tez odpuścić...
aspirator do noska z filterkami - polecam NoseFrida, do kupienia w aptece
płyn do higieny intymnej Tantum Rosa lub szare mydło jeszcze lepsze
sprawdzaj w sklepie wszystkie napy w śpiochach czy sie zapinają!
kocyki, najlepiej bawełniane; poszewki na kocyki można se darować, bez przesady...
łóżeczko jw + może mieć jeszcze na dole szufladę, w którą można włożyć część rzeczy dziecka

twinnie, nie szalej raczej z ilością ubranek, bo po m-cu są juz za małe. Ja od razu kupiłam na 62 cm, na początku trochę były za duże, to zakładałam skarpety na nie.
W razie Niemca, pisz, pytaj, w miarę możliwości pomożemy!!! ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

skarpetki najlepiej kupować nie zakończone gumką, bo cisną.
kupiłabym wiecej bodu niż kaftaników, bo się troche ściągają i plecy gołe:)czapeczek bawełnianych nie używam wcale. do prania ubranek polecam płyn do prania Lovela (nie potrzeba już płynu do płukania), kosztuje ok 22 zł, ale starcza na dłużej niż proszek i płyn.
chusteczki nawilżające: nie lubie apmers clen&coś tam (pomarańczowe) b. intensywnie pachną i nie chcą się wyciągać z pudełeczka.
wnienka: są 2 rozmiary, lepiej od razu kupić tą większa.
nie kupujcie kremów na odparzenia, w szpitalu dostaje się takie różowe i niebieskie pudełko- tam jest dużo próbek- można sprawdzić co będzie dla dziecka najlepsze.
u mni w szpitalu nie pozwalają używać oliwek, kazali mi kupić oliwe z oliwek, bo naturalna i tak już zostało- tylko tym Maje smaruje.
jak mi sie coś przypomni to napisze.
aha i rozmiar rozmiarowi nie równy, jedne bodziaki 56 byly za małe inne dobre. Maja miała 62 cm, a do tej pory nosi body na 62, 68 są za duże.

sweedee

Cytat: "brawurka132"Lovela (nie potrzeba już płynu do płukania), kosztuje ok 22 zł, ale starcza na dłużej niż proszek i płyn.
i nie lej dużo, bo jest bardzo wydajny
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"Lista rzeczy potrzebnych świeżo upieczonej mamie:

- biustonosz do karmienia

nie polecam jeśli są duże piersi, źle podtrzymują.

[ Dodano: 12-02-2008, 22:29 ]
Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"rumianek - do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin).

niestety słyszałam, że może uczulać

foszek

No i masz babo placek, a ja juz caly watek slicznie wydrukowalam i powiesilam na tablicy zeby maz sie z nim oswoil. Teraz musze wziasc czerwony pisak i wprowadzac poprawki. :-)

[ Dodano: 12-02-2008, 22:35 ]
Dziewczyny kiedy zaczeliscie kupowac ciuszki dla dzieci i cal wyprawke? Czym kierowaliscie sie przy kupnie wozkow, fotelikow, wanienek, lozeczek i innych "stalych" elementow wyprawki dzieciecej??

brawurka

ubranka to po 3 miesiącu :mrgreen:  a konkretna wyprawke to chyba ok8-9. przy wyborze wózka patrzyyłam na koła  :) żeby były duże i jestem zadowolona- dobzrze się prowadzi po naszych równych chodnikach :->
łożeczko dostaliśmy, fotelik kupiliśmy "najmniejszy" bo potem można kupić już taki wypasiony az do 12 r. ż. bo się jakieś tam elementy ruszają, wyjmują itd.

moonlight

Witam!
Dla dziecka "taca noworodka"

Popieram sweedee w 100%
Cytujspirytus 95%
Potem można go rozcieńczyć - używać do pielęgnacji pępka w stanie rozcieńczonym - 70%, ale 95 idealny do dezynfekcji).

Do dezynfekcji powierzchni używam Milton - spray...

Cytujpokrowiec frotte na przewijak tez odpuścić...
Jak najbardziej - sama miałam i po kilku praniach już go nie zakładałam...

Cytujaspirator do noska z filterkami - polecam NoseFrida, do kupienia w aptece
W zasadzie ten sprawdził się najlepiej (przy pierwszym synku miałam "cuś" innego i niestety nie sprawdziło się...


Do przemywania oczu - tylko gaziki (jałowe), niestety waciki zostawiają włókienka
Nie polecam maluchom rumianku do przemywania oczu - może uczulać tak samo jak nagietek...
Do oczu tylko sól fizjologiczna!!!

Nie kupujcie Sudocremu - w wyprawce jest próbka (szkoda wydawać pieniędzy i nie dlatego, że jest niedobry, ale nie każdemu dzidziulkowi służy - wysusza skórę). Na odparzenia - rewelacja - do dzisiaj stosuję tormentiol

Na zdrową skórę - stosuję Bambino (polecam cały zestaw - oliwkę również). Najmniej polecają zestawy Johnson's Baby - ponoć często uczulają (mojego młodszego też uczulił i osobiście zużyłam oliwkę w żelu i dla mnie była "bomba")

Dla dziewczynek - Linomag - jedyny, którym można pielęgnować okolice płciowe.

Nożyczki - nie "Canpol" - niemiłe doświadczenia i już na szkole rodzenia nam je odradzano - nie tną - odrywają paznokietki teraz mam "Baby Ono".

Szczotkę - od początku stosowałam średnio twardą (potrzebna przy ciemieniusze).

Pampersy najmniejsze co najmniej 2 opakowania na początek.

Tyle polecam przyszłym mamusiom w kwestii "tacy"

Do wyprawki dla niemowlęcia dołożę tylko, że body są niezastąpione - nie podwijają się, nie uwierają, przytrzymują pampersy na miejscu, a przy szerokim pieluchowaniu, które często zalecam swoim małym pacjentom - przytrzymuje również tetrową pieluchę.

Poza tym - nie kupujcie bucików - skarpetki to podstawa i jak pisała brawurka123
Cytujskarpetki najlepiej kupować nie zakończone gumką, bo cisną

Pamiętajcie, że smoczki są odradzane przynajmniej przez pierwsze 2 tygodnie (zwłaszcza jak karmicie piersią).

Acha z ceratkami - pisał ktoś wcześniej, że nie potrzebne... Potrzebne, potrzebne!!! Pod prześcieradełko na materacyk (ulewanie, przesikiwanie i :o) - nie uwierzycie jak mogą się przesikać noworodki - zwłaszcza te płci męskiej i nawet jak się bardzo często zmienia pampersy).

Gdybyście potrzebowały to opracowałam kiedyś dla dziewczyn, które przygotowywałam do porodu (jestem fizjoterapeutą i specjalistą fizjoterapii niemowląt i małych dzieci):
-wyprawkę dla matki
-dietę na 2 tygodnie po urodzeniu dziecka (dla karmiących - to w całości ze "szkoły rodzenia" w "Promyku" - Wrocław)
-higiena kobiety (kilka punktów zaledwie)
-higiena i pielęgnacja noworodka (podstawowe problemy i ich usuwanie)

Pozdrawiam i chętnie służę pomocą

marax

Cytat: "sweedee"spiryt 95 % nie inny!!!
--jedny rzeczy jaka w tym watku przyciagnela moja uwage :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

moonlight

No maraxela... W ciąży nie jesteś... Ale taki - to straszliwie niezdrowo...

brawurka

moonlight, no to się pogrążyłaś :mrgreen:  jak mogę mieć pięć tysiecy pytań :mrgreen:
może masz jakieś super sposoby na kolke :?:  i na zaparcia?

[ Dodano: 12-02-2008, 23:56 ]
jeszcze jedno pytanie :mrgreen:  co sądzisz o chustach? chodzi mi dokładnie o kółkową bebelulu model lulu.  noszę czasem w niej Maje i nawet to lubi, zazwyczaj zasypia, plecyki ma proste, ale nóżki bardzo blisko siebie, nawet czasem jedna na drugą zachodzi.

sweedee

Cytujtormentiol
tez go parę razy zastosowałam za namową położnej, aż przeczytałam na jakimś forum, że zawiera kwas borny, który jest szkodliwy dla niemowląt. Teraz mam atecortin, ale dopiero dzis posmarowałam pupcię i efektów jeszcze nie ma. Wkurza mnie to, że każdy co innego gada!!! :evil:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

moonlight

:o)
Na kolki młodszemu pomagał Espumisan...
Starszemu - tylko rozgrzana pielucha... Do 7 miesiąca walczyliśmy z kolkami... Żadne specyfiki dostępne w Polsce nie były skuteczne, a jak w końcu dostałam z US coś co miało pomóc - to kolek już nie było (nie pamiętam nazwy tego specyfiku)
A jak karmisz Majunię - to w zasadzie podstawowe pytanie... Ale o diecie - to już na pewno wiesz...

sweedee

Cytat: "moonlight"jestem fizjoterapeutą i specjalistą fizjoterapii niemowląt i małych dzieci
teraz dopiero doczytałam :oops:
to Ci z brawurką spokoju nie damy!!!  :-P Będziesz musiała zmienić nick! :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

karmie tylko piersią i diete STARAM się stosować, tz absolutnie nic smazonego i wzdymającego. Majce czasem pomaga espumisan, a czasem nie. biedna męczy się strasznie, wczoraj gazy jej odchodziły cały dzień, ale 3 dni kupy nie było i wrzask byl straszny, nawet pierwsze łzy poleciały.

sweedee

brawurka132, noś Maję po każdym posiłku, aż jej się odbije, bo moja np. ma takie gazy i jak se beknie, to jest spokojniejsza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

brawurka

nosze po każdziusieńkim posiłku. beka jak stary chłop, w dzień wali bąki, że zżólknąć można, a przychodzi wieczór i zaczyna się wrzask

[ Dodano: 13-02-2008, 00:12 ]
Majka dziś kończy 2 miechy:) ale zleciało

moonlight

Chusty są OK
ale wiadomo, że na kilka chwil... Jak zaśnie to nic się nie dzieje, nawet jak ma nóżki skrzyżowane... Pamiętać należy: nie przez cały czas...

I od razu powiedzieć ciociom, wujkom itd.
chodzikom precz!!! (lub wersja łagodna "dziękujemy - chodzika nie potrzebujemy" z dużym naciskiem na "nie"

Nosidełka nie wcześniej niż 8 miesiąc życia

brawurka

Cytat: "moonlight"nie przez cały czas...
cały cas to nie dałabym rady, to jest na 1 ramie a Maja ponad 6 kg waży :mrgreen:
15 min wystarcza do zaśnięcia lub poprzytulania się w celu wyciszenia, no i w trakcie kolki

moonlight

Z tymi kupkami, może być problem - niekiedy lekarz zaleca małą łyżeczkę soku jabłkowego (dla dziecka), a na razie sama jedz jabłka i płatki (ale jabłka są najważniejsze)... Zobaczysz po 2-3 dniach czy jest poprawa. Jeżeli jeszcze nie jadłaś jabłek - zacznij od gotowanych... A nawet jeśli jadłaś to na kilka dni zrób przerwę od surowizny...
Nie jedz surowej marchewki (i ogranicz gotowaną)
Ciepłe okłady pomagają i masaż od malutkich kółeczek do co raz większych i znowu do malutkich (czyli spirale na brzuszku - zgodnie z ruchem wskazówek zegara)...
Niestety moje małe starsze wymagało pomocy termometrem (tylko to jest ostateczność!!! i nie rtęciowy - wiadomo - elektroniczny)