Cynamonowe ciacha

Zaczęty przez malutenka, 21 Gru 2007, 20:05:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Co nam trzeba:
25dag mąki
10dag cukru pudru
10dag masła
łyżeczka proszku do pieczenia
1jajko

do dekoracji:
polewa czekoladowa (ja sie w produkowanie nie chce bawić, kupuję taką w torebce i na 10 min wkładam do gorącej wody). Orzechy włoskie

I działamy:
Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia, siekamy z masełkiem, wsypujemy cukier puder, wbijamy jajko... robimy robimy robimy... dosypujemy cynamonu, robimy robimy.
bierzemy wałek do ciasta, rozwałkowujemy dośc cienko (jakieś 5mm) wycinamy foremką cuda-niewidy (najfajniej wychodzą wszystkie proste rzeczy typu gwiazdki i serduszka, ale ja zaszalałam dzis i nawet stado Rudolfów jest). Brytfanne wykładamy papierem, na to ciacha, bach do piekarnika na 8-9 minut (trzeba zerknac i sprawdzić czy już). Czekamy aż nam troche ostygną, polewamy polewą, na to orzeszki włoskie i ukrywamy przed słodyczożercą  :mrgreen:

mayagaramond

Przestancie wpisywac te przepisy, a zacznijcie podawac Wasze adresy :mrgreen:  ;-)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Jako laik kuchenny zadam pytanie - jak piec? Jaka temperatura? Z termoobiegiem czy bez? Grzanie górne/dolne?
Imagine there is no hate

malutenka

CytujJako laik kuchenny zadam pytanie - jak piec? Jaka temperatura? Z termoobiegiem czy bez? Grzanie górne/dolne?
ja upiekłam w kuchence gazowej, nie mam pojęcia jaka temperatura, w skali było 6 czyli gdzieś w okolicach 160 stopni, grzanie górne :) dziś wrzucę zdjęcie, tylko muszę baterie doładować :)

sonja

malutenka5, a ile cynamonu? bo mam ochotę jeszcze te zrobic:)

malutenka

A cynamonu to sypię zawsze iną ilość, teraz nasypałam tyle, że ciasto zrobiło się ciemniejsze, ale i tak wyszło smaczne :)

inkageo

Dzisiaj wzniosłam się na wyżyny moich możliwości kulinarnych :)
Imagine there is no hate

ze_nitka

Inka mam takie same foremki  :lol:
Wiesz co Ci powiem (napisze ;) ) ja jak oś gotuje/ pieke to zawsze jest syf w całej kuchni, a u CIebie wszystko lśni :)

Kasia

Cytat: "malutenka5"Co nam trzeba:
25dag mąki
10dag cukru pudru
10dag masła
łyżeczka proszku do pieczenia
1jajko

a cynamon???

co to za cynamonowe ciacha bez cynamonu ??
o co tutaj chodzi :)

inkageo

Cytat: "ze_nitka"Inka mam takie same foremki  :lol:
Wiesz co Ci powiem (napisze ;) ) ja jak oś gotuje/ pieke to zawsze jest syf w całej kuchni, a u CIebie wszystko lśni :)
Ja mam hopla na punkcie czystości, jedną ręką mieszam, a drugą już pakuję brudy do zmywary ;) Efekt pieczenia jest taki, że mdli mnie od drinków i całego gara polewy, który wylizałam ;)
A cynamon się wrzuca na oko, ja tak jakoś sypnęłam nie za dużo i jest ok :)
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: "inkageo"całego gara polewy, który wylizałam
ja też tak mam :0
bblizuje paluchy, miskę, sztućce i caaaała sie kleję :)

kiedys robiłam lukier alkoholowy
a że był na czymś wódkopodobnym to aż ki sie w głowie leciutko zakreciło
bo z tego podjadania to cały czas lukru brakowało więc dorabiałam i znowu podjadałam

szkoda że teraz nie miałam odpowiedniego alkoholu do lukru
a na samej wodce nie chciałam robić

malutenka

Cytat: "Kasia"a cynamon???
hihihi w składnikach nie napisałam, ale w przepisie jest.Inka, wyszły sliczne :mrgreen: